Hvorfor bestille vin med logo etiket?
Fordelen ved LOGOVIN får du her!
1. Din vingave bliver mere personlig og du bliver husket for din vingave.
2. Din vingave bliver ikke væk i mængden.
3. Modtager og konkurrenter vil bemærke din specielle vingave.
4. Når vinen nydes, vil dit firma blive omtalt.
5. God vin giver god reklame og signalerer kvalitet fra giveren.
6. Det er slet ikke dyrt!
Vin med egen etiket kan bestilles fra 1 flaske og op efter.
Hvad koster det, at få vin med eget logo på etiketten - PRIVAT LABEL?Du betaler 3 kr. + moms pr. etiket samt vinens pris. Vi har vin i forskellige prisklasser. Vinpriserne ligger fra 40,00 kr. til 70,00 kr. + moms pr. flaske.
Bestiller du mindre end 60 flasker med firmalogo, faktureres ved 1. bestilling et opsætningsgebyr på 250,00 kr + moms. for opsætning af etiketten.
Hvordan får jeg vin med eget logo på etiketten?Mail os dit logo, et billede eller det du ønsker vi skal sætte på etiketten. Mailadressen er
pc@pedersborgvin.dkVælg en af de nedenstående vine og vi designer et forslag. Hvis du klikker på den røde tekst ud for vinene, kan du læse mere.
Hvidvin med logoetiket kan du se her:
Rødvin med logo etiket kan du se her:Kan vi klare specialopgaver?
Ja, det kan vi. Har du specielle ønsker til bestemte vine, som du gerne vil have logo på, kontakt os pr. telefon 9753 1079. Vi giver gerne et seriøst tilbud.
Hvor lang tid tager det at få lavet vin med egen etiket?
Det tager max. 3-5 arbejdsdage fra du har godkendt etiketten til vinen er klar!
Sender Pedersborg Vin vingaver ud til receptioner og lignende?
Ja, vi sender gerne vingaver ud til dine kunder. Det koster 30,00 kr. + moms pr. forsendelse inkl. gaveæske og evt. kort. Fragten betaler du selv. Vi forsøger naturligvis at sende vingaver billigst muligt.
Du sender os en mail på
pc@pedersborgvin.dk med din bestilling, tekst til kortet samt en modtager adresse, og vi klarer resten.
Kan vi sende vin med logo etiket ud til alle dine kunder, som en hilsen fra dig?Ja, vi kan sende vin med din logoetiket ud til alle dine kunder. Du kan oven i købet få os til at pakke dine brochurer, spørgeskema, personlig følgebrev, julekort og lignende sammen med vinen. Vi sender i Postgodkendt emballage. Det koster 30,00 kr. + moms samt omkostninger til vin og etiket. Fragten betaler du selv. Ring på 9753 1079 og hør hvor nemt det er!
Så snart vinetiketten og vinen er godkendt og vi har modtaget det materiale, du ønsker medsendt, kan ordren pakkes og sendes inden for 7 dage, - afhængig af ordrestørrelse.
Vi glæder os til din udfordring!
Husk:
"God kvalitetsvin med FIRMALOGO/FORENINGSLOGO eller en personelig logoetiket huskes længe af gavemodtageren"
Klik på billedet for større format:

